KIRSITUBAKA

Värska keskel, aadressil Pikk 10 asub maja, mille õuel ja aias avatakse kostipäeval Kirsitubaka kohvik.

Värska keskel, aadressil Pikk 10 asub maja, mille õuel ja aias avatakse kostipäeval Kirsitubaka kohvik.

Selles majas toimusid 2013. aasta augustis Andres ja Katrin Maimiku filmi “Kirsitubakas” võtted. Filmis on mõned stseenid, kus on kenasti näha majas olev 1960.-70. aastate mööbel ja olustik.

Maja perenaine Tiina mängis filmis ühte matkalist ning sellest inspireerituna on koostatud ka kohviku menüü: Helle matkavõileib, kanapraad “Arenda vestlust”, mustika- ja kirsikook, tervislikud toorsalatid, soolased ampsud, kus kindlasti kasutame oma aia suvikõrvitsat ja teisi aiasaadusi ning maitsetaimi.

Pikk 10 maja on seotud ka seto leelo ja traditsioonilise seto pillimänguga. Perenaise Tiina ema ja vanaema laulsid Leiko kooris ja isa oli nooruses küla pillimees. Kohvikutepäeval saate kuulda leelot kell 18.00 leelokoori Verska Naase’ esituses, kus Tiina ja tema tütar laulavad. Lisaks kuuleb perepoja, peretütre ning heade sõprade esituses palju elavat pillimängu. Muusikalisi tervitusi on oodata igal täistunnil.

Lastele on kasutada batuut, liivakast ja võrkkiik, laudades saab toitu oodates mängida mängu “Tõde ja tegu”, õhtul kell 19.00 vaatame koos filmi “Kirsitubakas”.

Kaasa saab osta koduveini, erinevaid metsa- ja aiasaadusi ning palju muud huvitavat.

Kontaktid
Tiina Kadarpik
+372 521 3309
KIRSITUBAKA, Värska, Setomaa vald
tiina224@gmail.com