14 Ilmaveere Makuss Elo (L ja P)

Kahe maailma serval on üks müstiline paik, mille õhku on tuhandete kiriku kellalöökidega aina helgemaks ja selgemaks löödud. See koht ei ole mitte Petseris vaid hoopis siinpool piiri, Obinitsa külas, Mokornulgas, kunagises kool-kirikus, mille seinte vahel on viimased 20 aastat elanud vaid mesilinnud.

Kooli 2, Obinitsa, Setomaa vald

Avatud laupäeval ja pühapäeval

MENÜÜ HITID:
- Mahetomat. Andre Farmi piimast tehtud sidruni-ricotta/ värsked ürdid
- Grillitud juurseller. Marineeritud mustsõstrad/ Andre Farmi vadaku- juustukaste/ juurselleri koore krõbedik
- Suitsuforell. Suitsune varajane kartul/ vahustatud mustsõstra muna kaste/ kadakaäädika kurk
- Seto veis. Grillitud suvised porgandid/ tšillimoos/ pähklid/ mustsõstra demi glaze
- 3x must sõstar. Mustsõstra panna cotta/ mustsõstra krõps/ mustsõstra- piparmündi kompott

Kahe maailma serval on üks müstiline paik, mille õhku on tuhandete kiriku kellalöökidega aina helgemaks ja selgemaks löödud. See koht ei ole mitte Petseris vaid hoopis siinpool piiri, Obinitsa külas, Mokornulgas, kunagises kool-kirikus, mille seinte vahel on viimased 20 aastat elanud vaid mesilinnud. Täna on see paik meie jaoks Ilmaveere - koht kus hoog maha võtta ning hingata sisse magusaid lõhnu, maitseid, muusikat ja imetleda koos Lauluema kujuga kaunist Obinitsa järve. 

Meil on hea meel, et sel aastal võtame Ilmaveere keskuse kahepäevarestoraniga samuti osa legendaarsest Seto Kostipäivast ning saame teiega jagada seda, mis muudab meie jaoks elu magusaks: toitu, mis on ülimaitsev ning kohalikku toorainet väärtustav; roogasid, mis on serveeritud jagamiseks kõige kallimate inimestega; elavat muusikat ja etteasteid ning restorani, mis töötab nulljäätmete põhimõttel ning austab ja kasutab iga koostisosa täielikult jättes seeläbi endast maha võimalikult väikse jalajälje.
Päeva jooksul saab kuulda ansambli Ukerdajad etteasteid ja võib-olla mõnel sobilikul hetkel räägime ka Ilmaveere loo. See selgub kohapeal, oleme mõnusas kulgemises.
PS. Ilmaveere Keskus saab avatud oma täies hiilguses selle aasta novembris ja ootame teid siis avasüli tagasi.

Lenna ja Lauri.

Kontaktid
Lauri Mäesepp
5623 5979
Kooli 2, Obinitsa, Setomaa vald
lauri@ilmaveere.ee