Kriisa talo kostikotus

Kostipäiv on põnev nii tegijale kui külalisele. Ikka tahaks pakkuda midagi väga erilist, teisalt midagi lihtsat ja maitsvat. Seda, mida ise kasvatame ja sööme. Olen lapsepõlves veetnud palju aega oma vanavanemate talus ja kohanud seal külalislahkeid seto inimesi. Soovime taastada need mälestused, maitsed ja toidulõhnad.

Kostipäiv on põnev nii tegijale kui külalisele. Ikka tahaks pakkuda midagi väga erilist, teisalt midagi lihtsat ja maitsvat. Seda, mida ise kasvatame ja sööme. Olen lapsepõlves veetnud palju aega oma vanavanemate  talus ja kohanud seal külalislahkeid seto inimesi. Soovime taastada need mälestused, maitsed ja toidulõhnad.

Talu hitiks on paks puder. Seda süüakse meil aastaringselt nii talgu- kui pidupäevadel. Pudru kõrvale saab valida kohaliku lambaliha, Peipsi järvest saadud kala, erinevaid salateid ja traditsioonilist suuliimi.

Satserinnas, kui tuntud kohupiimanurgas, on meie menüüs kindlasti sõir ning soolased ja magusad kohupiimapirukad. Teil võimalus näha ja teada saada, kuidas kohupiim meie lauale jõuab. Piimast võtame viimast! Lahutame koorelahutajaga koort ja veidi lahutame ka meelt.

Avatud on aida puut, kust saad kaasa osta erinevaid talutooteid ja leiunurgast leiab põnevat taaskasutuskaupa. Talutarre seame üles rahvarõivaste näituse, näha saab perenaise käsitöölembust. On võimalik proovida kangakudumist ja punuda paelu. Tegutseb laste endi poolt ülesse seatud ,,lastekohvik,,  ja avatud on mängunurk.

Meie toimekas pererahvas ootab teid!

Kontaktid
Ingrit Kala
+372 512 0659
Kriisa talo kostikotus, Litvina, Setomaa vald
ingrit@setomaa.ee