PIIRI VEEREH

Kohvikus Piiri Veereh saate kõhud täis, hinge helisema ja mõnusad mälestused pealekauba.

Kohvikus Piiri Veereh saate kõhud täis, hinge helisema ja mõnusad mälestused pealekauba.

Vinski küla on kaunis vaikne kohake vaid kiviviske kaugusel Venemaa piiri äärest. Vinskit mainiti esmakordselt ilmselt 1637 aastal, selle info leidsime Petseri kloostri arhiivist. Esimesed külaelanikud olid huvitaval kombel rootslased. Rootsi ajast on Vinskisse jäänud Kalmetimägi, mis tänapäeval asub küll teisel pool kontrolljoont Venemaal.

Praegune küla on kujunenud tänavkülaks. Ühes seto laulus on just meie küla kohta käivad sõnad: kikas kana kuuritsa, lätsi üle uulitsa. Ja tõesti: nii kikas kui ka kuuritsa jalutavad üle külatänava ka tänapäeval. Kostipäeval külastage kindlasti Vislapuu talus asuvat kohvikut Piiri Veereh. Peale imemaitsvate munatoitude pakume võimalust tutvuda linnufarmiga, lapsed saavad seal toita peaaegu iga liiki kodulinde.
Kohvikus pakume ka muusikalisi maitseid ja vahepalu. Sõprussuhted Venemaaga võimaldavad kostipäeval kuulata vanemaid ja uuemaid venekeelseid laule Pihkvast pärit peretuttava Jevgenija Demkovsakaja  esituses. Lisaks sellele kuuleb meie kohvikus seto leelot.

 

Kontaktid
Marju Agafonova
+372 56 917 713
PIIRI VEEREH, Vinski küla, Setomaa vald, 65352
marju.agafonova@mail.ee