1 Sibula Tsura Kohvik (L)

Lüübnitsa küla on kuulus oma sibulakasvatuse poolest. Kullakarva sibulad vanikutesse põimituna ja kaldaäärsed sibulapeenarde read - neid peab kohe oma silmaga nägema! Setomaa mullas kasvatatud ja sealsest järvest püütud annid annavad kohviku roogadele erilise maitse ja iseloomu. Tule ja veendu selles ise!

Vana tn 13, Lüübnitsa, Setomaa vald

Avatud ainult laupäeval

MENÜÜ HITID:
- Sibula-Tsura armastus
- Põrkna-Tütriku armastus ja pisarad
- Põrknapisarakook
- Magus peenrarull

Kaua aega tagasi, Lüübnitsa külas Setomaal, sündis südamlik ja võimas armastuslugu kahe kohaliku kangelase, Sibula-Tsura ja Põrkna-Tütriku vahel. Kunagi ammu elas noor ja särav poiss, keda kutsuti kogukonnas hellalt "Sibula-Tsuraks”. Sibula-Tsura oli vapper ja visa seto noormees, kellele meeldis veeta oma päevi Lüübnitsa järve kaldal, püüdes seal kala või lihtsalt nautides rahulikku looduse võlu. Ta oli tuntud ka oma oskuste poolest sibulate kasvatamisel ja maitsvate sibularoogade valmistamisel.

Ühel päeval, kui päikesekiired kuldseid varje metsade vahele põimisid ja linnud lõbusalt laulsid, kohtas Sibula-Tsura kaunist tüdrukut nimega Põrkna-Tütrik. Põrkna-Tütrik oli sihvakas, õrn ja kaunis neiu, kelle silmades peegeldus Setomaa lõputu ilu ja salapära ning tema rohelised kohevad juuksed särasid ja sätendasid päikse käes. Nende pilgud kohtusid ning südamed tundsid ära üksteise mõistmise ja helluse ning süttis leegitsev armastus. See oli nagu Setomaa järvede voogav vesi – tugev, jääv ning täis elujõudu. Kuid kahjuks ei kiitnud noorte armastust heaks nende perekonnad - Peenrad. Sibula-Tsura hakkas oma kurvastust ravima söögi tegemisega ning pani püsti uhke kohviku. Põrkna-Tütriku süda purunes Sibula-Tsura pärast ning ta valab siiani pisaraid. Need pisarad mis tekkisid olid küll väikesed, aga suure väega. Sellest ajast peale hakkavadki kõigil sibulat koorides silmad vett jooksma.

Tule sinagi külla Sibula Tsura Kohvikusse ja maitse roogasid, mis on armastusega tehtud! "Sibula Tsura Kohvik" on rohkem kui lihtsalt söögikoht – see on koht, kus kohtuvad nii maitseelamused, kultuur kui külalislahkus ning kus igaüks võib leida midagi, mis sütitab tema meeli ja avardab tema maailmapilti. Meie sõbralik teenindus ja soe õhkkond loovad ideaalse keskkonna meeldivaks toiduelamuseks.

NB! Kullakarva sibulad vanikutesse põimituna ja kaldaäärsed sibulapeenarde read - neid peab kohe oma silmaga nägema! Setomaa mullas kasvatatud ja sealsest järvest püütud annid annavad kohviku roogadele erilise maitse ja iseloomu.

Rohkem infot

Kontaktid
Urmas Sarja; Elis Tuik
Urmas 5143163; Elis 51974602
Vana tn 13, Lüübnitsa, Setomaa vald
urmas.sarja@gmail.com; elistuik@gmail.com