13 Rikka Ivvani Man (L)

Kostipäeva puhul katame lauad ning ootame külla! Rääkida ja näidata on nii mõndagi ning võib kindel olla, et kõht tühjaks jää.

Savimäe talu, Küllätüvä küla, Setomaa vald

Avatud ainult laupäeval

MENÜÜ HITID:
- Tatar ja lammas koos porgandiga
 

Meie 147-aastases Rikka Ivvani talus sibavad endiselt ringi kanad ja lambad ning aiavilja all olev maa on aina suurenenud. Augustikuus vaatame, kuidas saak on ja millest täpsemalt menüü kokku paneme. Ilmselt lööme veidi jõulisemalt letti rabarberi ja selgub, mida perenaine enda kahekümnemeetrisest rabarberipeenrast välja on võlunud.

Sellel Kostipäeval tunneb lisaks toidulõhnale meie õuel ka tõrvahõngu. Nimelt on üks talu noorperemeestest süvenenud tõrvaajamise nippidesse ning keedab tõrvaseepi. Loodetavasti jagub seda suve lõpuks müüki ka talupoodi. Ikka sellesse samasse, mille Rikas Ivvan 1905.a. talu juurde rajas ja kus peamiselt toimetab kostipäeval meie suguvõsa noorem põlvkond. Kui kauplemisest aega üle jääb, siis on teine noorperemees lubanud mõned kitarri- või karmoškalood teha.

Laupäeval kell 11.00 tuleb perenaine köögist välja ning räägib koos peremehega Rikka Ivvani talu loo. Soe söök alates kella 13.00-st. Peale seda kulgeme mõnusas Kostipäeva rütmis – kõik juhtub siis, kui on õige aeg. Ainsad kellaajad, mida veel tasub meeles pidada, on 13.00, 15.00 ja 17.00. Siis teeb Merca kuulsaid Küllätüvä juturetki mööda meie küla. Start on Rikka Ivvani värava taga! Juturetkel osalemise eest saab tasuda Merca annetuskasti.

Kostipäeva lähenedes võib meil veel tulla häid mõtteid, millega üllatada, nii et võtke Rikas Ivvan FB-s sõbraks ja jälgige meid kostipäeva FB-lehel. Pillimehed võtku pill kaasa – vaba lava on avatud. Taluõuel on mõnusalt ruumi, kus ringi joosta, kukerpalli lasta või lihtsalt mõnusalt pikutada. Olemas on pinksilaud, noolemäng ja sulgpallireketid, mudilastele liivakast ning orus saab võrkpalli mängida.

Kontaktid
Sigre Andreson
507 1029
Savimäe talu, Küllätüvä küla, Setomaa vald
sigre@setomaa.ee