6 Vanaema juures (L ja P)

Kõrtsihoones asuvas kohvikus saab keha kinnitada ehtsa maatoiduga! Ei puudu ka tee ja kohvi, koduse koogid, küpsised ning soolased suupisteid. Lisaks toidule saab osta ka käsitööd ja nostalgilisi nõusid. Niitsikul saad nautida rahu ja vaikust, tule veeda päev ajaloolises külas!

Ärikoha , Niitsiku küla, Setomaa vald

Avatud laupäeval ja pühapäeval

MENÜÜ HITID:
- Erinevad koogid ja soolased suupisted

Kostipäeval avame kaheks päevaks kõrtsihoones kohviku. Saab keha kinnitada ehtsa maatoiduga, samas pakume teed ja kohvi, omavalmistatud kooki ja küpsiseid ning soolaseid suupisteid. Müüme käsitööd ja nostalgilisi nõusid. Vaadata saab fotonäitust Niitsiku küla ajaloost.

Niitsiku on väga vana küla, esimesed kanded vanas kroonikas on 1601. aastast. Küla esmamainimise 420. aastapäeva meenutab mälestuskivi. Pärast teist ilmasõda hakati Niitsiku mändide alla matma lahkunud külaelanikke, väike vaikne surnuaed on ka praegu viimaseks puhkepaigaks ümbruskonna elanikele. Rebasmäe oja peal töötas pikki aastaid Niitsiku veski. Naabruses on vana kõrtsihoone, mille seinal aastaarv 1819. Nõukogude ajal ja ka Eesti aja algul töötas Niitsikul Räpina metsamajandi tsehh, mis andis tööd väga paljudele inimestele. Tsehhi meistrite eestvõttel ehitati Niitsikule väga eriline bussijaam, mis on säilinud tänaseni. See on maailma ainulaadne ootepaviljon, mida  käiakse vaatamas lähemalt ja kaugemalt.

Niitsikul saad nautida rahu ja vaikust, tule veeda päev ajaloolises külas.

Kontaktid
Külli Pähn
5187857
Ärikoha , Niitsiku küla, Setomaa vald
pahnkulli@gmail.com