Iloline Kirsitalo

Meremäel on ettevõtliku ja toreda pere kodu, mis on Setomaad külastavatele inimestele alati lahkelt avatud.

Kirsi talo, Meremäe

Meremäel on ettevõtliku ja toreda pere kodu, mis on Setomaad külastavatele inimestele alati lahkelt avatud.

Kirsi talo menüü on kostipäeval inspireeritud perenaise vanaema retseptidest. Nõnda tulevad proovimisele seto köögi vankumatud lemmikud: kruubipuder suitsulihahämmätüsega, kahekäe võileib Kirsi talo suitsulihast, lambaliha šašlõkk, suussulav sõir, mis pärjati 2017. aastal Seto Kuningriigis rahva lemmiku tiitliga, kohupiima plaadikook marjadega, kirrev pini ning palju muud maitsvat soolast ja magusat. Lisaks on Kirsi Talo pärjatud Seto Kuningriigi rahva lemmiku õllemeistri tiitliga ja loomulikult on kostipäeval pakkuda lai valik käsitööõllesid ning legendaarne vaadiõlu.
Pererahvas räägib huvilistele lähemalt Kirsi talo taastamise loost ja sekka ka seda, kuidas oma juurte juurde tagasi sai tuldud. Muusikalise vahepala eest kannavad hoolt toredad kohalikud lõõtsmoonikud, perenaine isiklikult ning vahvad moosekandid talu külastajate seast. Kui veab, saad ka tantsuõpitoas osaleda. Tüdrukud vanuses 6-14 aastat saavad proovida, mis tunne on olla seto rahvarõivastes ning lisaks on lastel võimalus endile pakutrükiga särk või kott kujundada, mida hea suveniiriks kaasa haarata.

Kostipäeva esimese päeva õhtupoolikul, alates kella 16:00st kuni 20:00ni saate tulla proovima ka Kirsi Talo suitsusauna või mõnuleda tünnisaunas. Jahutavaks supluseks annab võimaluse talu tagahoovis asuv liivarannaga tiik. Igav juba Kirsi Talos ei hakka ja pererahvas ootab kõiki kostilisi külla ning osa saama Setomaa kuumast suvest ja heast toidust.

Kontaktid
Kaidi
+372 5140506
Kirsi talo, Meremäe