Värska laululava

Pikk 37a/2, Värska, Setomaa vald, 64001

Praegusel Värska lauluväljakul asus esimese Eesti vabariigi aastail Petseri Põhjalaagri lipuväljak. Suviti toimus siin igal õhtul pidulik rivistus koos uhke paraadmarsiga. Kohalikud inimesed käisid seda ülevat tseremooniat sageli vaatamas. Küllap oli see peaaegu sama uhke vaatepilt kui tänapäevased vahtkonnavahetused kuningalosside ees.

Lipuväljaku ääres, praeguse laululava taga, asus Põhjalaagri süda: kasiino ehk sõdurite kodu või laagrikodu. See uhke ehitis mahutas 500 inimest ja oli mõeldud kõigile laagris viibivatele kaitseväelastele. Hoones olid saalid, lugemis- ja söögitoad, puhvet ja külalistoad. Praeguseks on kõigest sellest säilinud vaid kasiino vundament laululava taga.

Laululava ehitati platsile 1970. aastatel. Lauluväljaku keskele pandi 2011. aastal, juuniküüditamise 70. aastapäeval, mälestustahvel represseeritud Eesti ohvitseride mälestuseks.

Lauluväljakul käib suviti vilgas elu. Just siin toimuvad üle kolme aasta leelopäevad, viimasel ajal iga-aastaseks traditsiooniks kujunenud Seto Folk, siin on korraldatud Seto kuningriigipäevi, jaanipidusid, kontserte ja muid sündmusi.  

Kontaktid
MTÜ Setomaa Turism
+372 5682 1268
Pikk 37a/2, Värska, Setomaa vald, 64001
turism@setomaa.ee
http://www.visitsetomaa.ee