Värska Vesi

Pikk 41, Värska, Setomaa vald, 64001

Muistse legendi järgi on Värska vetel imejõud. Pühade allikate ääres itkenud maaema Maarja kaasa kaotuse kurbust. Puhta armastuse pisarad lisasid väge maa sügavusest kerkivale veele. Rahvapärimustes on alati terake tõtt. Värska mineraalveed sisaldavad kasulikke mineraalaineid, mis mõjuvad soodsalt kogu organismile: naatriumi, kaltsiumi, kaaliumi, magneesiumi ja kloriide.

1960. aastatel avastati Värska lahe all u 500 meetri sügavusel suur looduslik kivikauss, mille sügavaim veehorisont oli tekkinud juba 500 miljonit aastat tagasi. Seal peituv kristallpuhas vesi on miljonite aastate jooksul omandanud kivimitest rohkesti eri mineraale. Mineraalvett hakati pudelitesse villima 1973. aastal ning sestsaati on ettevõte hoogsalt kasvanud. Aastal 1993 moodustati AS Värska Vesi. Tehas villib jätkuvalt mineraalvett, samuti maitsestatud vett, gaseeritud ning gaseerimata joogivett ja allikavett. Alates 2019. a kevadest toodab ettevõte ka mahlajooke, mis on tuntud Vurtsvasseri nime all.

AS Värska Vesi kõige tuntum toode on Värska Originaal. See mineraalvesi pärineb 470 m sügavuselt ordoviitsiumi-kambriumi veekihist. Värska Originaali on ammutatud kahest kaevust, Värska I ja Värska VII puurkaevust. See erakordselt puhas, nõrgalt soolane vesi on maapõues surve all peidus ja seetõttu ei puutu kokku ühegi inimtekkelise reostusallikaga. Tehases lisatakse veele vaid suts süsihappegaasi. Värska Originaal ja ka teised joogid on tuntud väljamaalgi. Kõige enam müüakse Värska vett Soomes ja Lätis, aga ka Leedus ja koguni Lõuna-Koreas!

Mineraalvesi võiks kuuluda iga inimese menüüsse. Eriti oluline on see sportlastele. Keskmise intensiivsusega treeningu puhul kaotab keha 0,5–1 liitrit vedelikku tunnis, intensiivse koormuse puhul aga kuni 3 liitrit. Mitte ainult tippsportlasele, vaid ka tervisejooksjale on oluline kaotatud vedelik võimalikult kiiresti asendada. Tavalisest kraaniveest selleks ei piisa, sest organismil on vaja ka mineraale ja mikroelemente. Just mineraalvesi ongi see, mida sportlasele (ja saunatajale) vaja!

Rohkem infot

Kontaktid
AS Värska Vesi
+372 796 4770
Pikk 41, Värska, Setomaa vald, 64001
mail@varskavesi.ee
https://varskavesi.ee/et/